מתוך האתר ChabadHungary.com

פוסט שבועי פרשת עקב - הרב שמואל רסקין

יום שלישי 8 אוגוסט 2017 - 7:26

 כך מספר הזמר יהורם גאון את סיפורו האישי המרגש: זה קרה באחת משנות השמונים. כשהייתי בניו יורק לרגל הופעה. בסיום ההופעה, כשחזרתי למלון, פגשתי שני צעירים חב"דניקים. הם הציעו לי לכתוב מכתב לרבי מליובאוויטש ולבקש ברכה בעבורי ובעבור משפחתי. נעניתי בשמחה, במיוחד מכיוון שאשתי אז, אורנה, הייתה בשלב האחרון להריונה, בו במקום כתבתי בקשת ברכה לרבי ומסרתי את המכתב לידיהם. בבוקר השכם התעוררתי למשמע דפיקות בדלת חדרי. בפתח ניצבו זוג החב"דניקים ובפיהם מסר מפתיע: "מסרנו את מכתבך, והרבי הגיב מיד באמצעות מזכירו והורה שבשובך ארצה, עוד בטרם תיכנס לביתך, תחליף את מזוזת הכניסה למזוזה כשרה".

דברי הרבי טרדו את מנוחתי, הבנתי שיש דברים בגו, החלטתי ליישם את הוראתו של הרבי ככתבה וכלשונה. בבואי הביתה הנחתי את המזוודות בפתח הבית, ולתדהמתה המוחלטת של אשתי הודעתי לה שאני קופץ לרגע לקנות מזוזה חדשה לדלת הכניסה וחוזר מיד עם ההסבר המלא. כך עשיתי

למחרת נסענו יחד לירושלים, לצורך סיור של עמותת המרכז הרפואי 'הדסה', שאני חבר בה. אחד הרופאים, שעמו יש לי קשרי ידידות, איחל לנו 'מזל טוב' לרגל הריונה המתקדם של אורנה, הוא גם הציע שאם אנחנו כבר כאן, כדאי שהיא תכנס לבדיקה שגרתית, נענינו בשמחה, אורנה נכנסה לבדיקה, ואני פניתי לחדר הישיבות. באמצע הישיבה נכנס לחדר אחד הרופאים ולחש לי שאבוא איתו. בדרך יידע אותי הרופא שאשתי הוכנסה לחדר ניתוח, כי זוהתה מצוקת עובר שמחייבת התערבות מידית, הוא ביקש את חתימתי לאישור הניתוח. נלחצתי מאוד. חתמתי והמתנתי בחוץ דקות ארוכות כנצח, לצד הדאגה והרגשות הגואים עלתה במוחי אותה הוראה תמוהה של הרבי בדבר החלפת המזוזה בפתח ביתי. הייתה לי תחושה שהרבי צפה בעיני רוחו את העתיד להתרחש, ולכן ציווה עליי להחליף את המזוזה, כתוספת שמירה והגנה. שמחתי מאוד שמילאתי את הוראתו, והמחשבה הזאת נסכה בי מידה מסוימת של רגיעה.

כעבור זמן קצר יצאו הרופאים בפנים קורנות ובישרו לי על לידתו במזל טוב של בני בכורי משה, המשמש כיום מנכ"ל בכיר של חברה גדולה. זמן קצר אחר כך נכנסתי לראות את שלומה של רעייתי, היא הרגישה בטוב והייתה מאושרת שהכול עבר בשלום. הרופאים אמרו לנו שאירע לנו נס, כי אם מצוקת העובר לא הייתה מתגלית בזמן, התוצאה הייתה אחרת לגמרי. זה היה כל כך מהיר, מפתיע ולא צפוי, שנזקקתי לזמן כדי לעכל את הדברים, לא יכולתי שלא לחשוב על ברכת הרבי ועל המזוזה שהוחלפה.

"וכתבתם על מזוזות ביתך ובשעריך" כך מצווה אותנו התורה בפרשתנו, הרבי ציין פעמים רבות את סגולת השמירה שיש למצוות מזוזה. אמנם צריך לקיים את המצווה מפני שזו מצוות הבורא, הסביר, אבל התורה עצמה מציינת שקיום מצוות מזוזה מביא את ברכת השם, " למען ירבו ימיכם וימי בניכם". השם 'ש-ד-'י', הכתוב על המזוזה, רומז אף הוא לשמירה – שומר דלתות ישראל. פעמים אין ספור הורה הרבי לפונים אליו בבקשת ברכה, שיבדקו את מזוזות בתיהם, הרבי הטמיע את ההכרה שהמזוזה מספקת שכבת הגנה בסיסית ליהודי, ולכן אם מתעוררת בעיה כלשהי, יש לבדוק קודם כול אם לא נפגמה אותה שכבת מגן, זאת נוסף על הבדיקה התקופתית של המזוזות הקבועה בהלכה. חשוב מאוד לקבוע את המזוזה מחוץ לפתח הבית דווקא, כדי להפגין את יהדותנו גם החוצה כלפי הרחוב. יהודי איננו מסתיר את יהדותו, אלא גאה בה וקובע בפתח ביתו, לעיני כל עובר ושב, את המזוזה המכריזה שזה בית שבו גרים יהודים, זו הדרך שבה יהודי חי, ובזכות נזכה לברכותיו של הבורא בכל הנחוץ לנו, - בריאות, פרנסה, נחת מהילדים, אריכות ימים ושנים טובות וגאולה שלימה תיכף ומיד ממש. לכל מי שצריך עזרה בכל מקום בעולם לבדוק את המזוזות שלו, או ברכישת מזוזות חדשות והתקנתם, אנא צרו איתי קשר ואשמח לעזור.

שבת שלום
הרב שמואל רסקין
חב"ד קרן אור בודפשט הונגריה

תגובות על: פוסט שבועי פרשת עקב - הרב שמואל רסקין
אין תגובות.