מתוך האתר ChabadHungary.com

פוסט שבועי שמחת תורה - הרב שמואל רסקין

יום רביעי 11 אוקטובר 2017 - 6:36

 חברים יקרים, חסידים אומרים שחודש תשרי הוא חודש ה "יריד". חודש שבו אנו אוספים ורוכשים סחורה מראש לכל השנה כולה. במשך כל ימי חודש תשרי, אנו ממלאים את המצברים, באנרגיה, שתשמש אותנו למשך כל השנה. 

בתחילת החודש, בימים הנוראים ראש השנה ויום הכיפורים, רכשנו רצינות וחזרה בתשובה. בחג הסוכות, הוספנו אחדות וחיבור עם משפחה ושכנים. עכשיו, ב״שמחת תורה״ שהוא החלק האחרון, ואולי החשוב מכל. עכשיו זה הזמן לצבור שמחה. הימים הללו הם הגנראטור של השמחה לכל השנה!

הדרך הכי קלה ופשוטה להיכנס לשמחה, היא פשוט לשמוח במחשבה. להעיף את כל המחשבות המעיקות, להיכנס לתוך המעגל ופשוט לרקוד עם התורה. 

אולי זה נשמע מפתיע, אבל המצב הטבעי של האדם הוא שמחה. אם נביט על תינוק, נשים לב שכאשר לא מציק לו כלום והוא לא רעב או עייף – הוא פשוט מחייך. כל המחשבות שהוספנו ועטינו על עצמנו, רק מכניסות אותנו לקדרות. הדרך לחזור להיות שמחים היא, לסלק את אותן  המחשבות המעיקות, להצטרף לריקוד ופשוט לצהול ולשמוח.

וכאשר יהודי מתעלה על כל התחושות המעיקות שלו ופשוט שמח - רק בגלל שהקב"ה אמר שצריך לשמוח!!! אזי, גם הקב"ה נוהג עימו באותה הדרך, ופורץ עבורו את כל החסימות, ונותן לו את כל הסיבות להיות שמח. 

מסופר, שפעם, בעיצומן של ריקודי ההקפות בעיר ליובאוויטש, קרא הרבי הרש"ב לחסיד שהיה סוחר וביקש לדעת איך הוא מוכר סחורה לחנוונים הקטנים? האם הוא דורש מהם תשלום מראש במזומן? הסוחר השיב כי מי שמשלם במזומן על הקנייה הקודמת, מקבל ממנו סחורה ב'הקפה'  שצריך לשלם עליה רק בשנה. שלאחריה.

אמר הרבי כי זהו בדיוק כל  הענין של ה'הקפות'!!! אחרי ששילמנו לה' במזומן על ידי עבודת התשובה בראש השנה, יום הכיפורים וחג הסוכות, ה' נותן לנו 'סחורה חדשה' ב"הקפה" עבור כל השנה הבאה אחריה, שתהיה בעזרת ה' לטובה, לברכה ולגאולה שלימה.


חג שמח 

הרב שמואל רסקין

חב״ד קרן אור בודפשט

תגובות על: פוסט שבועי שמחת תורה - הרב שמואל רסקין
אין תגובות.