מתוך האתר ChabadHungary.com

בודפוסט

פוסט שבועי - הרב שמואל רסקין פרשת וישלח

אתמול קרה דבר גדול מאד, ידידי הטוב ר׳ בצלאל יקונט מכפר חב״ד נכנס לחדר הניתוחים במרכז הרפואי בלינסון כדי לתרום כליה מגופו לאדם שאינו קרוב משפחתו ולא הכירו בעבר, התקשרתי לבצלאל שעה לפני הניתוח כדי לברך אותו ולאחל לו בהצלחה, שאלתי אותו מה הביא אותו לעשות מעשה כל כך אצילי ומיוחד לתת איבר מגופו לאדם אחר? ״קשה לי להסביר את זה במילים״ ענה בצלאל, ״בתקופה האחרונה היה לי איזה שהוא רצון פנימי עז לעשות מעשה חסד מיוחד ולא שגרתי, ואז שמעתי שיש אצלנו בכפר חב״ד אברך צעיר שמקבל טיפולי דיאליזה החלטתי שאני רוצה לעזור  ואתרום לו כליה״ בנו- גיסי הרב חוני הוסיף שאבא שלו היה נחוש בדעתו להתקדם בתהליך התרומה במהירות, וכל המשפחה נפעמה לראות כיצד אביהם נותן ומקריב מעצמו כאשר המניע הוא רק רצון פנימי כדי לתת ולעזור ליהודי אחר, בחודשים האחרונים הוא הקדיש ימים ושעות רבות לבדיקות והכנות, ברוך ה׳ הכל עבר בהצלחה ושה׳ יעזור שתהיה לו ולמושתל החלמה מהירה ורפואה שלימה.
היום כשסיפרתי על כך לדני אחד מיקירי הקהילה שלנו, הוא כל כך התרגש ואמר לי אתה יודע מה גם אני מוכן בלי נדר לתרום כליה למי שצריך אם אהיה מתאים, מרגש ביותר לשמוע על אהבת ישראל כזו אמיתית ומיוחדת בעמנו.

 

בשבוע הבא ביום שני י״ט כסלו נחגוג את ראש השנה לחסידות וחג הגאולה של מייסד והוגה חסידות חב"ד האדמו״ר הזקן רבי שניאור זלמן מליאדי. בספר התניא אותו הוא כתב, נאמר שמצוות אהבת ישראל זה היסוד לכל התורה כולה.
המשמעות האמיתית של אהבת-ישראל היא לאהוב יהודי כפי שהוא, על מעלותיו ומגרעותיו. לאהבו כי הוא יהודי, אח. לאהבו למרות שאולי( נדמה לנו ש) זה לא כל-כך קל, ולמרות שיהודי זה אף מפריע לנו במידה מסויימת. זו אהבת ישראל!!* אהבת ישראל* אמיתית, בלתי תלויה בדבר, היא כיום צו השעה. בהתלכדות ובהתאחדות תשרה עלינו ברכת הבורא.

שבת שלום ושנה טובה בדרכי החסידות ולימוד החסידות

הרב שמואל רסקין
חב״ד קרן אור בודפשט

 

 

 

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.