מתוך האתר ChabadHungary.com

פוסט שבועי שמחת תורה - הרב שמואל רסקין

יום שישי 23 נובמבר 2018 - 3:49

 ההזדמנות אצלכם בכיס

קצין ביחידה מובחרת סיים את שירותו הצבאי בצה"ל ועבר לארה"ב, שם ניסה לעשות עסקים, אך פעם אחר פעם נכשל. הוא נותר כמעט ללא פרוטה בכיסו, ובצר לו פנה לארגונים יהודים באמריקה, ושלח מכתבים בהם פירט עד כמה עזר לעם ישראל בצבא, וכי הוא מבקש מהם עזרה כעת.

היחיד שענה לו היה הרבי מליובאוויטש, אשר ממשרדו נשלח צ'ק על סך חמישים דולר. האיש התעצבן למראה הצ'ק: "זה מה שמגיע לי?" חשב, "מה אפשר לעשות בחמישים דולר?". הוא הכניס בכעס את הצ'ק למגירה והחליט שלא להשתמש בו.

חלפו כמה שבועות ומצבו הכלכלי הדרדר עד לפת לחם. ממש. הוא היה חייב כמה דולרים בשביל לקנות אוכל, ולפתע נזכר בצ'ק של חמישים הדולרים, אותו קיבל מהרבי. הוא רץ לבנק עם הצ'ק ופדה אותו.

ביציאה מהבנק פגש חבר מהעבר, אף הוא בוגר יחידה מובחרת בצה"ל. "איזה יופי שאני פוגש אותך" פנה אליו החבר, "פתחתי לאחרונה חברה ואני מחפש בנרות מישהו מוכשר כמוך, שמבין עניין ויש לו אומץ ותעוזה, ואני יכול לעבוד איתו ביחד. מה דעתך להצטרף?".

האיש הצטרף לאותו חברה ומכאן מזלו החל להאיר לו פנים. לפתע הבין כי הכול התחיל באותו צ'ק של חמישים דולר. כל זמן שהצ'ק היה במגירה, ברכתו של הרבי לא התממשה. אך כאשר הלך לפדות את הצ'ק, הגיעה מיד העזרה, וכך בהשגחה פרטית מופלאה זכה להכנס לעבודה החדשה ולהתפרנס בכבוד.

 

חברים יקרים, בחג השבועות כל אחד מאיתנו קיבל צ'ק מהקדוש ברוך הוא - את התורה, כמו שאנו קוראים בפרשת וזאת הברכה: "תורה ציווה לנו משה, מורשה קהילת יעקב" - כל יהודי ויהודי קיבל את התורה בירושה.

בשמחת תורה אנו פודים את הצ'ק, בכך שאנו לומדים תורה ושמחים לסיים אותה בריקוד ובהקפות.

איך נוכל לפדות את הצ'ק של התורה? פשוט מאוד - להשתמש בה. כך לדוגמה, מצטרפים ללימוד הקבוע של החומש היומי יחד עם שאר הלימודים היומיים של החת"ת ובכל יום לומדים את החומש של אותו יום עם פירוש רש"י.

בבית חב"ד קרן אור יש לנו יש לנו מערך שיעורי תורה לאורך השבוע, לגברים ונשים. כולם מוזמנים להצטרף.

את הצ'ק כבר קיבלנו, ואם משמחת תורה נצא בהחלטה להוסיף בלימוד התורה הקדושה, אין ספק שהברכה כבר תתממש בשפע של טוב בגשמיות וברוחניות.

שישו ושמחו בשמחת התורה!

שבת שלום וחג שמח
הרב שמואל רסקין
בית חב״ד קרן אור בודפשט

תגובות על: פוסט שבועי שמחת תורה - הרב שמואל רסקין
אין תגובות.