מתוך האתר ChabadHungary.com

פוסט שבועי פרשת וישלח - הרב שמואל רסקין

יום שישי 1 דצמבר 2017 - 4:40

 ביום ראשון בשבוע שעבר, בערב המרכזי של כינוס השלוחים העולמי שנערך בהאנגר ענק בניו ג'רזי בהשתתפות 6000 איש, סיפר שליח צעיר סיפור מרגש ביותר:

"לפני 21 שנה צעד ילד בן תשע יחד עם אביו לבית הכנסת בליל שמיני עצרת. באמצע הדרך שאל הילד "אבא, אפשר להביא את ספר התורה מבית הכנסת אלינו הביתה בכדי שאמא תוכל לנשק את ספר התורה?". אמו שחלתה במחלה הארורה, שכבה בביתה לאחר טיפולי כימותרפיה קשים. ענה לו אביו "בני היקר, לא מקובל להוציא את ספר התורה מבית הכנסת. לכל היותר עושים הקפה אחת בסמוך לבית הכנסת". הילד פרץ בבכי והתחנן לאביו שינסה למצוא דרך שאמו תוכל לשמוח עם התורה.

יום וחצי לאחר מכן, בצהריי חג שמחת תורה, ישבה אמו של הילד בסלון ביתה, מנסה לחזק את עצמה לאחר הטיפולים הקשים.

לפתע נשמעו מהרחוב קולות מוזרים. היו אלו קולות של שירה, שהתקרבו והתקרבו עד לפתח ביתה. הדלת נפתחת והאם ראתה את בנה בן התשע נישא על כתפיו של אחד מבחורי הישיבה, לצד בעלה, יחד עם כל מתפללי בית הכנסת עם טליתות על כתפיהם, נשים במיטב לבושיהן ותינוקות בעגלות. כולם באו לשמוח יחד איתה. אי אפשר לתאר במילים את ההתרגשות, השמחה והחיזוק שקיבלה אותה גברת".

"החלק העצוב בסיפור,  שלאחר שלושה חודשים הלכה אותה הגברת לעולמה" המשיך השליח הצעיר את דבריו, "אנשי בית הכנסת שהגיעו לשמח את האשה החולה בביתה היו מבית חב"ד סן דייגו שבקליפורניה, בראשות השליח המיוחד הרב יונה פראדקין, שיזם את הביקור המרגש. בנה בן התשע של האשה, זה אני שעומד לפניכם...".

"זו רק דוגמא אחת קטנה לאהבת ישראל הגדולה שראיתי אצל שלוחי הרבי, והחלטתי בליבי כשאגדל גם אני רוצה להיות שליח של הרבי!

וברוך השם, אני שמח לבשר לכם שלא מזמן יצאנו אשתי ואני יחד עם חמשת ילדינו לשליחות בטמקולה שבקליפורניה, בכדי לעזור לשליח הרב איצי הורביץ שמגיל בר מצוה אני בן בית אצלו, ובשנים האחרונות סובל ממחלת ALS, שהשם ישלח לו רפואה שלימה במהרה".

חברים יקרים, שמה של פרשת השבוע - "וישלח". אומר הרבי מליובאוויטש, שכל יהודי הוא שלוחו של הקדוש ברוך הוא אשר שלח את נשמתו למטה, לעולם הזה הגשמי, בכדי לעשות לו יתברך דירה פה בעולם התחתון ע"י לימוד התורה וקיום המצוות. ההוראה העיקרית משם הפרשה "וישלח" - לשלוח אחרים, לא רק שהוא בעצמו שליח אלא עושה גם אחרים לשלוחים "שליח עושה שליח". שליחותו של יהודי להאיר את העולם באור התורה והמצווה, צריכה להיות באופן כזה שיפעל על האנשים מסביבו שגם יהיו שלוחים לפרסם אלוקות בעולם.


שבת שלום ומבורך

הרב שמואל רסקין

חב"ד קרן אור בודפשט

תגובות על: פוסט שבועי פרשת וישלח - הרב שמואל רסקין
אין תגובות.